Zakładanie trawników sianych i rolowanych

Zakładanie trawnika z nasion składa się z wielu ważnych etapów i czynności. Żeby jednak posiadać trawnik jak z okładki czasopisma musimy włożyć w pracę wiele serca i wysiłku. Trawniki siane są ładne pod warunkiem zastosowania odpowiedniej mieszanki traw. Tanie/ marketowe mieszanki posiadają w składzie tańsze odmiany niższych traw pastewnych, przez co zadarnianie trawnika jest wręcz niemożliwe. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że nie wystarczy zakupić mieszankę na określone stanowisko. Tutaj musimy zaufać sprawdzonemu producentowi traw i opiniom użytkowników. Nie muszą Państwo jednak spędzać czas na szukaniu w Internecie. U nas macie Państwo odpowiednią jakość trawnika w cenie założenia. My polegamy na holenderskiej firmie Barenbrug, która to nieustanie bada i testuje coraz to nowe odmiany by nadążyć za zmieniającymi się warunkami pogodowymi. I tak w swoim asortymencie znajdziemy takie na:

  • stanowiska suche Barenbrug Watesaver, Trawnik Polski na tereny suche

  • stanowiska zacienione Barenbrug Shadow&Sun to mieszanka reprezentatywna do cienia i do słońca , tworząca gęstą murawę

  • stanowiska intensywnie użytkowane Barenbrug Barpower RPR, która dobrze znosi deptanie i wyrywanie, a dzięki odmianie RPR sama się regeneruje

  • stanowiska na niekorzystne warunki pogodowe Barenbrug Resielent Blue Tough& Easy – stworzona z odpowiednio dobranych gatunków by przetrwały suszę oraz jest bardziej odporna na patogeny grzybowe

     

Zakładanie trawnika zaczyna się od przygotowania terenu czyli niwelacji, uzyskania odpowiedniej mieszanki ziemi urodzajnej, piasku, torfu jak niwelacja terenu pod siew, wałowanie i grabienie ziemi musi być wykonana z największą starannością tak by uzyskać jednolitą powierzchnię. Na większe powierzchnie wykorzystujemy równiarkę z odbiornikami laserowymi. Po wpisaniu odpowiednich wysokości w niwelatorze równiarka będzie prostowała teren z dużą dokładnością. Równie ważnym narzędziem w pracach ogrodniczych jest narzędzie wielofunkcyjne Multione z glebogryzarką separacyjną.

Do zakładania trawników z rolki używamy sprawdzonych materiałów. Tutaj liczy się w pierwszej kolejności mieszanka nasion odpowiednia na dany teren, grubość rolki czy nawet sposób ich transportu. W przypadku miejsc zacienionych odradzamy naszym klientom stosowanie trawnika z rolki, ze względu na zastosowanie w produkcji dużej ilości odmian życicy trwałej, która to nie toleruje cienia i ginie.

 trawniki
zamknij

Call Now